صنعت اسباب بازی

نمایشگاه نورنبرگ

درباره نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ بیشتر بدانیم

نمایشگاه نورنبرگ یکی از بزرگترین نمایشگاه های اسباب بازی جهان است که حضور برندهای معروف ، شرکت های خلاق ، خریداران فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ ، خرده‌فروشان مستقل و رسانه ها آن را به مهم‌ترین رویداد صنعت اسباب‌بازی تبدیل کرده است .

ارتباطات حرفه ای میان تولید کنندگان و توزیع کنندگان ،

تبادل آخرین اطلاعات بازار و تحلیل آن از جمله دستاوردهای نمایشگاه  نورنبرگ است.

در سال ۲۰۱۵ ، نورنبرگ پذیرای ۲,۸۵۷ شرکت اسباب بازی از ۶۷ کشور جهان بود.

در محوطه ۱۷۰ هزار متر مربعی نمایشگاه نزدیک به یک میلیون اسباب بازی معرفی شد و در حاشیه آن آخرین دستاوردهای این صنعت سودآور مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت.

نمایشگاه نورنبرگ

همه ساله در روزهای برگزاری نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ، موسسه مستقل تحقیقات بازار ” FKM ” به نظرسنجی از بازدیدکنندگان و غرفه داران می پردازد تا آمار عادلانه و قابل اعتمادی را برای محققان فراهم نماید. در ادامه به نمونه ای از آمارهای این موسسه درباره نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ اشاره می شود.

آمار شرکت کنندگان


شرکت کنندگان

۲۰۱۳

۲۰۱۴

۲۰۱۵

کل

۲,۷۴۷

۲,۷۴۸

۲,۷۵۸

بین الملل

۱,۹۴۰

۱,۹۵۱

۲,۱۵۰

تعداد کشورها

۶۰

۶۱

۶۷

حضورشرکت های بین المللی

۷۰%

۷۱%

۷۱.۸%

فضای اختصاص یافته

۱۶۰,۰۰۰متر مربع

۱۷۰,۰۰۰مترمربع

۱۷۰,۰۰۰مترمربع

 


آمار بازدیدکنندگان

۲۰۱۵

۲۰۱۴

۲۰۱۳

بازدید کنندگان

۷۰,۰۸۴

۷۵,۸۸۸

۷۲,۵۹۵

کل

۴۰,۴۲۰

۴۲,۴۷۷

۴۰,۶۵۳

بین الملل

۱۲۶

۱۲۲

۱۱۳

تعداد کشورها

۵۸%

۵۶%

۵۶%

درصد مشارکت بین المللی


* میزان بازدید آلمانی ها از این نمایشگاه، نسبت به سال گذشته ۴.۶% افزایش داشته است.

* میزان رضایت غرفه داران از مشارکت در نمایشگاه  ۸۱.۱% اعلام شدکه نسبت به دو سال گذشته ( ۲۰۱۳) ۲.۴% افزایش یافته بود.

* ۹۰ درصد از غرفه داران نمایشگاه ۲۰۱۵ برای شرکت درنمایشگاه نورنبرگ سال ۲۰۱۶ اعلام آمادگی کرده اند.

* ۳۱.۳% از شرکت کنندگان تنها در نمایشگاه نورنبرگ آلمان شرکت کرده اند.

* ۹۲.۵% از بازدیدکنندگان درگیر خرید محصولات شدند.

* ۲۴,۳۶۰ نفر از تجار و خریدان اسباب بازی فقط از نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ بازدید می کنند.

مدیر اجرایی شرکت دوشی (شرکت واردات و صادرات ) نروژی می گوید:

” میزان خرید از نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ بسیار خوب است چرا که در مقایسه با نمایشگاه های دیگر بازدیدکنندگان تخصصی تر و حرفه ای تر عمل می کنند “

 

بازدید کسب و کارهای مختلف از نمایشگاه نورنبرگ

آمار بازدید از نمایشگاه نورنبرگ

 

بیشترین بازدیدکنندگان

در سال ۲۰۱۴ بازدیدکنندگان ایتالیایی با تعداد ۴,۲۲۶ نفر رتبه اول را به خود اختصاص دادند. ۳,۰۶۱ نفر از فرانسه ، ۲,۳۴۶ نفر از نروژ و ۲,۰۷۴ نفر از انگلستان از دیگر بازدیدکنندگان نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ بودند. در سال ۲۰۱۵ هم بازدید کنندگان ایتالیایی در صدر جدول قرار داشتند و پس از آنها بیشترین بازدید کنندگان خارجی متعلق به کشورهای فرانسه، اسپانیا، نروژ و انگلستان بودند

بیشترین غرفه های نمایشگاه نورنبرگ به چه کشورهایی تعلق داشت؟

در سال ۲۰۱۴ چین با ۲۴۳ غرفه بیشترین فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده بود. هنگ کنگ ، انگلیس و فرانسه در رتبه های بعدی قرار داشتند. در سال ۲۰۱۵ نیز چین با ۲۹۰ غرفه، انگلیس با ۱۷۴ غرفه و هنگ کنک با ۱۵۹ غرفه در این نمایشگاه حاضر شدند. آمریکا، فرانسه ، ایتالیا، نروژ، اسپانیا و تایوان در رده های بعدی جای گرفتند.

غرفه نمایشگاه اسباب بازی آلمان

 

پیش بینی بازار خرید و فروش اسباب بازی

در حالی که عمده ترین چشم انداز رشد در حوزه فروش اسباب بازی برای کشورهای جنوب آمریکا، آسیا و روسیه پیش بینی می شود ، خرید و فروش اسباب بازی در کشورهای توسعه یافته ثابت باقی مانده است. در سال ۲۰۱۳ بازار اسباب بازی اسپانیا شاهد تثبیت فروش بود، بازار ایالات متحده آمریکا و بریتانیا ۱% و ایتالیا ۳% کاهش را در فروش خود تجربه کردند. آلمان و فرانسه نیز یک درصد افزایش را ثبت کردند.

نقش سازمان دهنده و بازاریابی نمایشگاه

شرکت نورنبرگ به عنوان مسئول برگزار کننده  یک رویداد بین المللی در حوزه اسباب بازی برنامه های متنوعی را رهبری می کند. برای مثال  تیم برگزار کننده نمایشگاه با بازاریابی محصولات در آسیا و روسیه از تولید کنندگان حاضر در نمایشگاه پشتیبانی می کند . همچنین این شرکت سهم ۵۰ درصدی در برگزاری نمایشگاه RNTA  روسیه ایفا می کند.

جایزه ویژه نمایشگاه نورنبرگلگوی نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ

محصولات جدید ارائه شده در نمایشگاه نورنبرگ از دیگر جذابیت های آن برای بازدید کنندگان است. از میان یک میلیون محصول عرضه شده در نمایشگاه، ۷۵ هزار مورد آن به محصولات جدید تعلق دارد.

جایزه ویژه اسباب بازی این نمایشگاه به بهترین تولیدات چهار طبقه سنی

* کودکان و نوزادان (۰ تا ۲ سال )

* پیش دبستانی (۳تا ۵ سال)

* کودکان مدرسه ای (۶ تا ۱۰ سال) و

* رده نوجوانان و خانواده های آنها تعلق می گیرد.

 

بخش ترند گالری

در این مجموعه کارشناسان آخرین تحولات صنعت اسباب بازی  را رصد می کنند. بحث و گفت و گو پیرامون جدیدترین محصولات و ارتباط رو در رو با فعالان این صنعت الهام بخش بازدید کنندگان این غرفه می باشد. فضای اختصاص یافته به این مجموعه در حدود ۱۰۰۰ مترمربع می باشد.

رویدادهای مهم نمایشگاه

 

 

در سال ۲۰۱۵ این مجموعه به بررسی سه فرآیند زیر در صنعت اسباب بازی پرداخت.

بازدیدکنندگان

 

* دانشمندان کوچک : اسباب بازی های که از طریق بازی ، علم و فن آوری را به کودکان معرفی می کند.

* استعداد یاب : محصولاتی که به شناخت استعدادهای خلاق کودکان و نوجوانان کمک کرده و پتانسیل های درونی آنها را بیدار می کند.

* فانتزی ها : اسباب بازی، لوازم جانبی و یا چاپگرهای سه بعدی که با استفاده از الکترونیک و توابع مجازی به خلق واقعیت تازه کمک می کنند.

 

 

کنفرانس جهانی اسباب بازی در نمایشگاه نورنبرگ 

در پنجمین کنفرانس جهانی اسباب بازی که در حاشیه نمایشگاه نورنبرگ ۲۰۱۴ برگزار شد مباحثی نظیر استراتژی های قیمت گذاری موفق، جذب مشتریان به داخل فروشگاه ، معرفی محصولات و متدهای فروش مطرح شد. 

انجمن کسب و کار اسباب بازی

این انجمن برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه اطلاعات تخصصی مختلفی را فراهم می کند. در سال ۲۰۱۴ سخنرانان این انجمن در سالن ۳A  پیرامون مدیریت و استراتژی های خرده فروشان و آخرین متدهای های بین المللی بازاریابی صحبت کردند.

* الن دیامانت بنیانگذار و مدیرشرکت CER (ایالات متحده آمریکا) می گوید:

“شرکت در این نمایشگاه و استفاده از سخنرانی های آن به ما دیدگاه جهانی در خصوص کسب و کارمان  ارائه می کند. ما اگر بخواهیم تولیدات و کارمان در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد باید شنونده حرفه ای های این صنعت از گوشه و کنار دنیا باشیم”

اگر بخواهیم تولیدات و کارمان در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد باید از حرفه ای های این صنعت در گوشه و کنار دنیا درس بگیریم

شرکت های جوان و خلاق

این نمایشگاه به همراه وزارت اقتصاد و انرژی آلمان از شرکت های تازه بنیان که محصولات خلاقانه ای عرضه کرده باشند حمایت می کند. در سال ۲۰۱۴ در سالن ۳A ، تعداد ۲۳ شرکت تازه تاسیس آلمانی شرکت داشتند، که با استفاده از فرصت های فراهم شده توانستند کسب و کارخویش را توسعه دهند .

مرکزی برای غرفه داران جدید

۵۸ شرکت از ۲۷ کشور برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کردند. همه این شرکت ها در سالن ۳A، سازمان دهی شدند تا بازدیدکنندگان شناخت بهتر و عمیق تری را از عملکرد آنها به دست آورند.

برندهای اسباب بازی

 

کار عام المنفعه غرفه داران

بیش از ۸۰۰ شرکت حضور یافته در نمایشگاه بخشی از تولیدات خود را به کودکان نیازمند اهدا کردند. اسباب بازی های اهدا شده توسط نهادهای محلی بین کودکان روستاهای سراسر آلمان توزیع می شود.

طرح استعدادیابی نمایشگاه نورنبرگ ۲۰۲۰

تا کنون ۲۶ دانشجو از دانشکده هنر بورگ و دانشکده طراحی دسا، ایده ها و طرح های جدید اسباب بازی خود را برای نمایشگاه ۲۰۲۰ معرفی کرده اند . اسباب بازی های چوبی DVSI و نمایشگاه نورنبرگ مسئولیت سازمان دهی این رقابت را برعهده گرفته اند.

مقاله های مرتبط

برپایی نمایشگاه اسباب بازی در کنار بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب در مصلای تهران

سومین نمایشگاه بازی و اسباب بازی

منبع : https://mag.toyinfo.ir ( استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و باذکر منبع بلامانع است )

5 1 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x