صنعت اسباب بازی

سومین نمایشگاه بازی و اسباب بازی

سومین نمایشگاه بازی و اسباب بازی از ۱۱ تا ۱۵ اسفند ۹۳ در محل نمایشگاهی کانون پرورش فکری کودکان . . .

 سومین نمایشگاه بازی و اسباب بازی از ۱۱ تا ۱۵ اسفند ۹۳ در محل نمایشگاهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران برگزار شد .در این نمایشگاه با توجه به مواردی همچون نورپردازی، راهرو های باز بین غرفه ها و نحوه چینش غرفه های تولید کنندگان داخلی و . . . به نظر می رسید که این بار برای طراحی غرفه ها زمان و دقت نظر بیشتری اعمال شده است.از طرفی حضور تقریبا آزادانه اسباب بازی های خارجی نشان از نگاه جامع تر برگزارکنندگان و مسئولان نمایشگاه به واقعیت های موجود بازار اسباب بازی ایران داشت.هر چند هنوز هم بعضی کاراکترها جایی در درون نداشتند و از روی برچسب های کنار پیاده رو به نمایشگاه و جایگاه آن در ساخت صنعت اسباب بازی کشور می نگریستند.

سومین نمایشگاه بازی و اسباب بازی

قطعا حضور و پذیرش آگاهانه اسباب بازی های خارجی بیانگر واقعیت های گزنده و آموزنده ای است که جدای از نگاه فعالان و دست اندرکاران بازار اسباب بازی ، نشان می دهد که والدین و کودکان :

  • اسباب بازی را کالایی به مراتب گسترده تر از مجموعه تولیدات داخلی می دانند
  • رنگ و لعاب اسباب بازی در کنار کیفیت آن برایشان اهمیت دارد
  • و بر خلاف تفکرات رایجی که برای خرید اسباب بازی وجود دارد ، بسیاری از اوقات اسباب را می خرند نه برای فکر کردن ، نه برای سرگرم شدن ، صرفا برای نزدیک تر شدن به دنیای کودکان خود !

 

برگزاری نمایشگاه بازی و اسباب بازی

به هر حال این نمایشگاه هم کمک کرد تا بار دیگر بیندیشیم که :

  • آیا بهتر نبود به جای بستن طبقه زیرین نمایشگاه ، با اختصاص آن به برخی استارت آپ های داخلی که هنوز در مراحل یادگیری و آزمون و خطا هستند از ایشان حمایت می شد ؟
  • و اینکه هنوز حضور تولید کنندگان شهرستان های مختلف در نمایشگاه بسیار کمرنگ است
  • و هنوز هسته قدرتمندی برای بازاریابی جهت افزایش بازدیدکنندگان و خریدارن نمایشگاه شکل نگرفته
  • و هنوز نمی توانیم تصویر تاثیر گزاری از نمایشگاه اسباب بازی به عنوان یک مکان معتبر برای حضور تولید کنندگان و توزیع کنندگان داخلی ارائه دهیم .
  • و هنوز با رویای برپایی نمایشگاه “بین المللی ” اسباب بازی فاصله بسیار زیادی داریم . . .

هر چند گام هایی که در این نمایشگاه برداشته شد – هم از سوی غرفه داران و هم از جانب مسئولین نمایشگاه – جای تقدیر دارد و می توان نسبت به پیشرفت روزافزون آن امیدوار بود و هر ذهن آگاهی می داند که همت عالی می خواهد تا این نهال نوپا به درختی سترگ و تنومند تبدیل شود

امید است که این راه همچنان ادامه یابد و مسیر رشد و تعالی را طی کند چرا که چشمان کودکان امروز انتظار دارند تا برای ساختن فردایی بهتر ، دستاوردها و نتایج قابل قبولی را در اختیارشان قرار دهیم

بازدیدکنندگان

تصاویر زیر زوایای مختلفی ازسومین نمایشگاه بازی و اسباب بازی را نشان می دهد

غرفه

 

 منبع :https://mag.toyinfo.ir ( استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و باذکر منبع بلامانع است )

5 1 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x