صنعت اسباب بازی

انواع اسباب بازی های چوبی

 

نیزه اسباب بازی چوبی برای بازی کودکاناسباب بازی تبر چوبی برای کودکان

آیا انواع اسباب بازی های چوبی را می شناسید؟

آموزش از طریق بازی یک  مفهوم جدید نیست، بشر در عهد باستان  برای آموزش مهارت های گوناگون به کودکان از وسایل بازی استفاده می کرد. مثلا برای آموزش شکار نیزه های چوبی کوچکی برای بچه ها می ساختند تا شکار کردن را حین بازی تمرین کنند. بسیاری از این ابزارهای آموزشی گذشته ازجنس چوب بودند. باستان شناسان توانستند آثاری برخی وسایل دست ساز چوبی را در كاوش های خود در مصر و یونان به دست آورند که قدمت آنها به قرن پنجم قبل از میلاد باز می گردد. به نظر می رسد این ابزار برای بازی کودکان مورد استفاده قرار می گرفته! به طوریکه صنعت اسباب بازی بسیاری از ایده ها و طرح های امروز خود را مدیون ساخته های مردم باستان است.

تا قرون وسطی استفاده از اسباب بازی چوبی در انحصار ثروتمندان جامعه بود. اما در قرن ۱۸ تولید این گروه از وسایل به عنوان یک شغل تازه رونق گرفت. مناطق جنگلی آلمان به علت برخورداری از الوار و چوب ارزان قیمت مورد توجه واقع شد.

اسباب بازی کشتی چوبی قدیمی با چرخ و بادبان

 

فرفره های چرخنده، اسب های گهواره ای، عروسک  جغجغه ها،‌ سورتمه و حیوانات کوچک چوبی از انواع اسباب بازی های چوبی این منطقه از اروپا محسوب می شد. پازل های چوبی منبت کاری شده نیز برای اولین بار در سال 1760 تولید شد. آنها با طرح های مختلف به سرعت میان بچه ها جا افتاد و تا کنون جایگاه خود را حفظ کرده است.  

اما پرفروش ترین نوع اسباب بازی های چوبی دخترانه مبل مان و خانه های چوبی است. قطار و اتومبیل های چوبی هم در بین پسر بچه ها محبوبیت داشته و دارد.

 

انواع اسباب بازی های چوبی و تاریخچه آن

یکی از شرکت های پیشگام در این زمینه شرکت لگو بود. در پایان جنگ جهانی دوم از پلاستیک، لاستیک و فلز  استفاده می کرد. آنها به مراتب ارزان تر از مدل های چوبی تمام می شدند. به این ترتیب تولید این دسته از محصولات کاهش یافت. امروز اگر چه برای تولید اکثر اسباب بازی ها از مواد پلاستيکی استفاده می شود اما به طور فزاینده ای شاهد بازگشت این گروه هستیم.  استحکام آنها در مقایسه با تولیدات مشابه پلاستيكی، کودکان را به زندگی ساده تر و واقعی تری دعوت می کند.

اسباب بازی اسب و گاری چوبی زیبا و دست ساز

 

 

منبع : https://mag.toyinfo.ir (هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است )

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x