صنعت اسباب بازی

کاهش تعرفه هولوگرام اسباب بازی ایرانی

تعرفه هولوگرام اسباب‌بازی‌ ایرانی کاهش یافت

هولوگرام اسباب بازی تصویری سه بعدی است که با تکنولوژی لیزر به صورت برچسب تولید می‌شود و دارای جلوه‌ های بصری منحصر به فردی مانند نام یا آرم گرافیکی در لایه‌های مختلف است. ظرفیت و پیچیدگی بالای به کار رفته در هولوگرام ها کپی برداری و هرگونه تکثیر غیر مجاز از آنها را غیر ممکن ساخته است. از این تصویر برای شناسایی محصولات و دریلفت اطلاعات مختلف ثبت شده آن استفاده می شود. این ویژگی استفاده از هولوگرام را در صنعت اسباب بازی گسترش داده است.

هولوگرام

ویژگی های هولوگرام اسباب بازی 

اعتبار و امنیت این نماد باعث شده این نشان روی انواع مختلف محصولات مصرفی، چک های بانکی، کارت های شناسایی و . . . به جای مهر بنشیند و اصل بودن آن کالا را ضمانت کند.

گفتنی است، برچسب های هولوگرام با تکنولوژی لیزر و با استفاده از تجهیزات و تکنیکهای پیشرفته تولید می‌شوند. زمانیکه به این برچسب ها در زیر نور نگاه کنیم تصاویری رنگی دیده می‌شوند که با تغییر زاویه دید، طیفی از رنگهای مختلف قابل مشاهده است. نمایش تصاویر سه بعدی از دیگر ویژگی های هولوگرام است.

اسباب بازی ها هم از جمله محصولاتی هستند که باید دارای این نماد معتبر باشند تا خانواده ها با اطمینان بیشتری خرید کنند. بر اساس مصوبه شورای نظارت بر اسباب‌بازی نصب هولوگرام از سال ۱۳۹۱ بر روی تمامی اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های ثبتی و دارای مجوز تولید الزامی شده است.

 

 

گفتنی‌ است هولوگرام ثبت شده بر روی اسباب بازی ها شناسنامه آنها محسوب می‌شود و مخاطبان می‌توانند با ارسال کد درج شده بر روی آن به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۴۰۱۰ از وضعیت مجوزدار بودن محصول اطمینان حاصل کنند.

از آغاز مهر ماه امسال ، اعضای هیات مدیره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کاهش ۷۰ درصدی تعرفه آن شورای نظارت بر اسباب‌بازی برای تولید اسباب بازی ایرانی را تصویب کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون، بر اساس این مصوبه و با هدف حمایت از تولید اسباب بازی ایرانی، دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی از ابتدای مهر سال ۱۳۹۷ موظف شد هولوگرام اسباب بازی برای تولیدات داخلی را با ۷۰ درصد کاهش نسبت به سال‌های گذشته در اختیار متقاضیان قرار دهد.

5 1 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x