بازی و اسباب بازی

معرفی پرفروش ترین اسباب بازی حیوانات 

وقتی پسرم پنج ساله شد، یک سبد بزرگ پر از اسباب بازی حیوانات داشت که قسمت مهمی از بازی های او بود. هر جا که می خواستیم برویم، می گفت: خوب من سبدم را کجا بگذارم! و باید کلی آسمان و ریسمان می بافتیم تا فقط چند تا از حیواناتی که واقعا به آنها علاقمند است، انتخاب کند و همراهش بیاورد نه همه آنها را . همین تصمیم گیری به ظاهر ساده گاهی چندین بار تغییر می کرد و کل سبد زیر و رو می شد تا بالاخره سه تا از این حیوانات خوش شانس  انتخاب می شدند. اما قضییه تیرکس قرمز کاملا متفاوت بود. این تیرکس همراه گرمابه و گلستان پسرم بود و هیچ وقت از فهرست یاران وفادار او خارج نمی شد. اما خوب واقعا با این مجموعه آنقدر خوب سرگرم بازی می شد که گاهی حواسمان چنان مجذوب داستان سرایی های  او می شد که با شنیدن داستان هایش خستگی یک روز پر تنش را فراموش می کردیم.

بازی با حیوانات اسباب بازی

بازی با اسباب بازی حیوانات، دختر و پسر نمی شناسد 

ظاهرا پسر بچه ها توجه زیادی به حیوانات حتی اسباب بازی های آنها نشان می دهند. اما حقیقت این است که اسباب بازی حیوانات یکی از پرفروش ترین اسباب بازی ها در طول تاریخ بوده که مورد علاقه کودکان 3 تا 8 ساله است.  اکثر بچه ها ارتباط خوبی با این بازی و  اسباب بازی برقرار می کنند و آنها را بسیار دوست دارند. اگرچه این گروه از اسباب بازی ها را بیشتر یک اسباب بازی پسرانه می دانند اما حقیقت این است که بازی با اسباب بازی حیوانات دختر و پسر نمی شناسد و مورد علاقه همه کودکان است. اما تفاوتی که میان دختر ها و پسرها وجود دارد بیشتر به نگرش و نحوه بازی آنها مربوط می شود. معمولا دختر بچه ها ترجیح می دهند یک یا چند فیگور حیوانات داشته باشند که در کنار عروسک ها و قصرهایشان قرار دهند تا بر شکوه و زیبایی بازی هایشان اضافه کند و فضای داستان پردازی هایشان را تلطیف نماید. مثل خروس بامزه ای که همراه عروسک موانا به سفر رفت. اگر چه تعداد فیگور حیوانات دخترها در مقایسه با پسرها کمتر است اما همه آن حیوانات را عمیقا دوست دارند. در مقابل پسرها، تعداد زیادی از انواع حیوانات اهلی، وحشی، پرنده و خزنده دارند که معمولا به گونه پر قدرت و با هیبت آنها مانند دایناسورها و انواع گوناگونی از اژدهای بال دار که نمادی از اقتدار هستند توجه خاص نشان می دهند. بقیه فیگورها در بازی های ترکیبی آنها نقش پیاده نظام را دارند که گوش به فرمان آنها هستند.

 چرا بچه ها به اسباب بازی حیوانات توجه زیادی نشان می دهند؟

یکی از مهمترین علت های علاقمندی کودکان به اسباب بازی حیوانات، داشتن پیش زمینه ذهنی در قالب قصه و داستان است. بیشتر قصه هایی که کودکان می شنوند یا کارتون ها و انیمیشن هایی که می بینند با محوریت حیوانات روایت می شود. شیر بدجنسی که سلطان جنگل شده، روباه مرموزی که مکار و حیله گر است و خرگوش کوچک و فرزی که اتفاقا خیلی خوشفکر و باهوش است ! خوب این داستان ها سرنخ های ایده آل و جذابی برای کلید خوردن یک ماجرای جدید در ذهن کودکان ایجاد می کند. آنها از میان اسباب بازی هایشان یک کرگدن پیدا می کنند که در جنگل گم شده و روباه این خبر را به گوش شیر می رساند و . . . یک بازی روان و زیبا شکل می گیرد و کودک در میان شخصیت های مختلفی که قدم به قدم وارد داستان می شوند، غرق می شود. خب! طبیعی است که آنها از سرریز شدن خلاقیت و داستان پردازی های فی البداهه خودشان عمیقا احساس رضایت می کنند و علت این رضایتمندی و حس خوب را اسباب بازی حیوانات خود می دانند.

انیمیشن حیوانات دوست داشتنی

مزیت بازی با اسباب بازی حیوانات

این اسباب بازی ها دارای مزیت های آموزشی و مهارت آموزی قابل توجهی هستند. به طوری که ساختار باز و آزاد آنها می تواند اثر پرورشی مثبتی در جریان رشد کودکان داشته باشد. برخی از مهمترین فواید و مزیت های بازی با اسباب بازی حیوانات به قرار زیر است.

  • افزایش تخیل و خیال پردازی کودکان
  • تقویت فن بیان و روایت روان
  • هماهنگی بیشتر دست و چشم
  • توانایی سازمان دهی و دسته بندی حیوانات
  • تقویت مهارتهای ظریف حرکتی
  • یک ابزار آموزش جذاب برای علوم طبیعی
  • کمک به رشد عاطفی و توجه به حیوانات و طبیعت
  • تقویت تفکر خلاق با داستان پردازی های ذهنی
اینفوگرافی فواید بازی با اسباب بازی حیوانات
اینفوگرافی اسباب بازی حیوانات

در کنار همه این ویژگی های مثبت، این اسباب بازی ها به والدین فرصت می دهد تا شکاف سنی ای که بین شان وجود دارد را  نادیده بگیرند، کنار هم روی زمین بنشینند و درباره این حیوانات شگفت انگیز با هم گفتگو  کنند. موضوع این صحبت می تواند، غذا، محل زندگی، طول عمر. . . آنها باشد اما چنان صمیمیتی را بین والدین و کودکان ایجاد می کند که بچه ها خاطره آن را هیچ وقت فراموش نمی کنند.

بازی دختر کوچولو با حیوانات اسباب بازی

معرفی بهترین انواع اسباب بازی حیوانات بازار اسباب بازی

خصوصیات طبیعی منحصر به فرد، ظاهر جسمانی ، نحوه زندگی و ویژگی های اسرار آمیز و ناشناخته برخی از حیوانات کنجکاوی کودکان را بر می انگیزد. آنها برای آشنایی بیشتر با حیوانات مورد علاقه خود سراغ کتاب های مصور، فیلم های مستند و انیمیشن های مختلف می روند. اما در کنار این منابع، اسباب بازی حیوانات به خاطر تجربه نزدیک و قابل لمسی که در کنار بازی برای کودکان ایجاد می کنند، در اولویت اول آنها قرار می گیرند. در ادامه برای آشنایی و انتخاب بهتر اسباب بازی حیوانات آنها را در چند دسته بندی معرفی می کنیم تا راحت تر بتوانید اسباب بازی مورد علاقه فرزندتان را انتخاب کنید.  

فیگور حشرات پلاستیکی

این مجموعه شامل انواع حشرات پلاستیکی مانند عنکبوت، کفشدوزک، ملخ، مانتیس، سنجاقک و . . . می باشد. اکثر این حشرات بدن نرمی دارند و شبیه نمونه های واقعی شان هستند. به این ترتیب بچه ها می توانند ضمن بازی ، نکات زیادی درباره ظاهر آنها بیاموزند و به راحتی تفاوت ها و شباهت هایی که میان حشرات و سایر حیوانات وجود دارد را تشخیص دهند.

فیگور حشرات اسباب بازی

عروسک حیوانات جنگل

در این بسته ها، انواع مختلفی از حیوانات وحشی جنگل از شیر گرفته تا گوزن دیده می شود که البته دارای تنوع بی نظیری است. هر مجموعه دارای حیوانات مختلفی است که می تواند سلیقه های مختلف را راضی نگه دارد. هر چه کیفیت این حیوانات اسباب بازی بیشتر باشد بهتر می توانند تعادل خود را حفظ کرده و بایستند. هر چند برای برخی از انواع آنها پایه های نگهدارنده در نظر گرفته شده است. برای اینکه بچه ها بهتر بتوانند حضور این حیوانات را در زیستگاه های خود تجربه کنند، در برخی از این مجموعه ها نقشه های کاغذی یا پلاستیکی جنگل، دریا و . . . قرار داده شده است. کودکان با چیدن این حیوانات روی زیستگاه های مختلف جریان بازی زیباتری را رقم خواهند زد. جدیدترین نمونه این محصول به نام عروسک حیوانات جنگل که شامل تمساح, سمور، آهو ، گوزن، سه شیر نر و ماده، گاو نر هلشتاین, شتر تک کوهان، گرگ زوزه کش, سگ های وحشی، الاغ، پلیکان، جغد شاخ دار، سگ آبی و کانگوروی مادر و . . . به فروشگاه بازار اسباب بازی اضافه شده است. این مجموعه دارای تنوع بسیار خوبی است و می تواند به بازی های خلاق کودکان  و آشنایی بیشتر آنها با حیوانات کمک موثری باشد. 

 

 

ست اسباب بازی حیوانات وحشی جنگل

ست حیوانات اهلی

در این مجموعه ها معمولا حیواناتی گذاشته می شوند که در مزرعه زندگی می کنند. خروس، مرغ، بز و گاو و . . . البته برای افزایش جذابیت این عروسک ها گاهی تعدادی درخت و نرده به عنوان حفاظ در آن قرار داده می شود. برای بچه های خلاق تر هم می توان این مجموعه را با ست های کشاورزی که معمولا شامل کمباین و تیلر و . . . است تهیه کرد تا بازی های پر محتوا تری را روایت کنند. 

اسباب بازی حیوانات اهلی

عروسک خانواده تمساح ها

در این مجموعه 4 تمساح قرار دارد که اندازه آنها به گونه ای است که می تواند نشان دهنده یک خانواده باشد. بافت این عروسک ها کاملا نرم است و باعث آزار دست بچه ها نمی شود. بعضی از این عروسک قابلیت پخش صدایی شبیه صدای تمساح را دارند. ترکیب این فیگورهای کمیاب کنار حیوانات دیگر مجموعه کامل تری را برای بچه ها فراهم می کند.

ست دایناسورهای گیاهخوار و گوشتخوار

در هر بسته از این ست های دایناسور تعدادی دایناسور با رنگ ها و شکل های مختلف قرار دارد. برخی از آنها  گیاه خوار و برخی گوشت خوار بوده و متعلق به نژادهای مختلف هستند. پنجه های بسیار بلند، دست های کوچک، دهان باز و دندان های نمایان از ویژگی های این دایناسورهای عظیم الجثه است که به شدت مورد توجه پسرهای بازیگوش قرار می گیرد. برای کودکان خردسال هم دایناسور سوتی زیبا و کوچکی طراحی شده که کاملا نرم هستند و می توانند توجه بچه ها را به خودشان جلب کنند. 

خرید دایناسورهای گوشت خوار و گیاه خوار اسباب بازی

فیگورهای اژدها

فیگورهای اژدها به خاطر صلابت و ظاهر افسانه ای خود، به داستان های بچه ها رنگ و بوی حماسی ویژه ای می دهند و آنها را برای یک ماجراجویی بزرگ تشویق می کنند. این حیوانات افسانه ای با قدرت های ماورالطبیعه ای که دارند می توانند یک هدیه دوست داشتنی برای کودکان بالای 4 سال باشند.

حیوانات عروسکی تکی

برخی بچه ها با دیدن یک کارتون، خواندن یک داستان یا صحبت با یک دوست، به حیوان خاصی علاقمند می شوند. پسر من با شنیدن داستان شازده کوچولو یک دفعه فیلش یاد هندوستان کرد و یک روباه خواست. از آنجایی که مدت ها پول های هفتگی اش را جمع کرده بود، مبلغش را پرداخت کرد تا ما برایش روباهی بخریم که شبیه دوست شازده کوچولو باشد! آن زمان به یاد دارم که چقدر گشتیم و به چند فروشگاه اسباب بازی مختلف شهر رفتیم تا در نهایت یک روباه زیبا برای پسرم پیدا کردیم. در حالی که در این مواقع بهترین گزینه انتخاب یک فروشگاه اینترنتی معتبر است تا به راحتی حیوان مورد علاقه فرزندتان را پیدا کنید و آن را به راحتی درب منزل تان تحویل بگیرید. پسر من هنوز هم که هنوز است این روباه را دوست دارد و تا کنون بیش از صد دفعه به ما گفته است که در آن زمان داشتن آن روباه برایش چقدر مهم بود!

فیگور حیوانات

به هر حال خرید اسباب بازی حیوانات همیشه مورد استقبال کودکان و خانواده آنها بوده است . پیش بینی می شود،  میزان فروش این گروه از اسباب بازی ها تا سال 2030 از چند پله رشد بیشتر برخوردار شده و بر قابلیت های کاربردی و آموزشی این اسباب بازی ها برای رده های سنی مختلف اضافه شود. خبر خوبی که برای مشتاقان این گروه از اسباب بازی های قابل توجه خواهد بود.

چرا برخی از پرفروش ترین اسباب بازی های حیوانات گران تر از انواع مشابه خود هستند؟

چند وقت پیش یکی از دوستانم تعریف می کرد که وقتی اسباب بازی حیوانات را در گوگل جستجو کرده بود با قیمت های متفاوتی مواجه شده بود. او می گفت گاهی قیمت خرید اسباب بازی حیوانات در یک بسته تا چند برابر نوع مشابه آن بود و دلیل این تفاوت قیمت بالا را به برند و بسته بندی متفاوت آنها نسبت می داد. حقیقیت این است که گفته او کاملا درست است. گاهی شهرت برند باعث افزایش قیمت می شود و بسته بندی شیک و جعبه ای هم مسلما قیمت بالاتری خواهد داشت. اما نکته مهمی که معمولا از دید مشتریان و خریداران اسباب بازی دور می ماند کیفیت اسباب بازی و میزان توجه به جزییات در طراحی و تولید آنها است.

گاهی هدف از خرید اسباب بازی حیوانات دریایی، دایناسورها فقط سرگرم کردن کودک با کمترین هزینه است. در این مواقع قیمت اسباب بازی مهمترین فاکتور خرید برای والدین است. اما زمانی که قصد دارید فرزندتان را آموزش دهید و او را با ساختار بدن حیوانات اهلی یا وحشی آشنا کنید و یا تفاوت حیوانات دریایی را به او یادآور شوید، جزییات اهمیت پیدا می کند. نکته جالبی که تحقیقات شرکت  Safari Ltd نشان داد این بود که وقتی بچه ها در معرض حیوانات  با درجه کیفیت های پایین، متوسط و بالا قرار گرفتند بیشتر مجذوب گروهی شدند که در تولید آنها به جزییات توجه بیشتری شده بود . این حیوانات اسباب بازی به طور چشمگیری شبیه نمونه واقعی خود بودند حتی پرزهای روی بدن، دندان ها و فرم بدنی آنها از دید طراحان دور نمانده بود.  این نمونه های کیفیت بالاتری داشتند و در بازی ها بیشتر باعث کنجکاوی و دقت کودکان می شدند.

بهترین اسباب بازی حیوانات

توجه به کیفیت و جزییات دو عامل مهمی است که هم باعث فروش بیشتر و سودآوری شرکت ها می شود و هم یادگیری و بازی فعال تری برای کودکان فراهم می کند. گزارشات میدانی بیانگر این  موضوع است که امروزه بیشتر والدین ترجیح می دهند به جای خرید تعداد زیادی  اسباب بازی بی کیفیت ، اسباب بازی های مرغوب تری را تهیه کنند که بچه ها را بهتر سرگرم کند و برایشان ماندگار شود. با این وجود تصمیم نهایی بر عهده خانواده ها  است تا با توجه به سبک زندگی و اولویت های خود مناسب ترین اسباب بازی را برای فرزندشان  تهیه کنند.  

5 2 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 نظر
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
احمدی
احمدی
3 ماه قبل

این مطلب تون مفید بود کاش برای بچه های خردسال هم معرفی می کردید

دکمه بازگشت به بالا
1
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x