صنعت اسباب بازی

حمایت از تولید اسباب بازی

حمایت از تولید اسباب بازی باید یکی از الویت های کانون پرورش فکری باشد تا کسانی که با تمام وجود وارد این حوزه می شوند آسیب نبینند. خبر جالبی در مورد این برنامه حمایتی از همدان شنیدیم که باعث خوشحالی فعالان این عرصه شد. امید که استراتژیهای حمایتی با تدبیر و تلاش مسئولین بتواند باری از دوش صنعت اسباب بازی ساختار نیافته ما بردارد و تحولی اساسی در آن ایجاد نماید.

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , اسباب بازی در همدان

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: سرمایه گذارانی که مایل به ساخت عروسک ها و اسباب بازی های متناسب با فرهنگ کشور هستند در استان همدان حمایت می‌ شوند.

پرویز ابراهیمی در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه کتاب و اسباب بازی نقش مصرف کننده و تولید کننده را دارد، اظهار کرد: توجه به حوزه کتاب و اسباب بازی یکی از اولویت ها و دغدغه های اصلی این کانون است و تاکنون این مجموعه به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده است.

وی افزود: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبحث کتاب خوانی باید از کودکی نهادینه شود و کانون پرورش فکری بر اساس این رهنمود مقام معظم رهبری ورود مناسبی به این حوزه داشته است. وی با بیان اینکه کتاب مفید می تواند مخاطبان خاص خود را جذب کند، گفت: در همدان نویسندگان موفق و به نامی داریم که آثار بسیاری را برای کودکان و نوجوانان تالیف کرده اند. ابراهیمی گفت: بهناز ضرابی زاده از جمله نویسندگان حوزه کودک و نوجوان، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی استان همدان و با تالیف انواع کتاب ها به ویژه کتاب آدم برفی که درباره پیروزی انقلاب اسلامی نوشته شده کتابی مناسب برای کودکان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان همدان با اشاره به اینکه از همه نویسندگان و هنرمندان در عرصه کودک و نوجوان حمایت می کنیم، خاطر نشان کرد: در سال گذشته شورای انقلاب فرهنگی مبحث نظارت بر  و بازی های فکری را بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گذاشته است و نظارت بر نمایشگاه اسباب بازی که روزهای اخیر شاهد برگزاری آن بودیم بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. وی با تاکید بر اینکه اسباب بازی ها نباید از نظر نوع رنگ و بازی به لحاظ فرهنگی به کودکان و نوجوانان آسیب بزنند، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید کننده و طراح اسباب بازی است و در این راستا در استان همدان کیفی را طراحی کرده ایم.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه صنعت اسباب بازی آنچنان که باید در کشور رشد نکرده است، افزود: با نگاه دولت تدبیر و امید و درایت و حمایت استاندار همدان مبحث جذب سرمایه گذار در برای حمایت از تولید اسباب بازی به طور جدی دنبال می شود. وی عنوان کرد: مباحث فرهنگی یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری است که در این باره ایشان همواره رهنمودها و دغدغه ها را به صورت شفاف بیان کرده اند. وی افزود: امیدواریم یک واحد تولید اسباب بازی در همدان راه اندازی شود تا به سبب آن و رونق تولید داخل میزان قاچاق اسباب بازی کاهش یابد، زیرا ۵۰ درصد اسباب بازی موجود در بازار از راه قاچاق وارد کشور می شوند و این اتفاق آسیب های مختلفی را برای کودکان و نوجوانان به دنبال دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان با اشاره به اینکه در بحث طراحی عروسک های ملی و بومی اتفاقات خوبی رخ داده است، بیان کرد: در استان همدان نیز عروسک بومی «کوسه گلین» طراحی شده که برای تایید به شورای فرهنگی ارسال شده است. ابراهیمی با اعلام حمایت از تولید اسباب بازی و ساخت عروسک و اسباب بازی<در استان، خاطر نشان کرد: یکی از مباحث اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بحث اسباب بازی نیز نظارت بر واحدهای فروش اسباب بازی در استان است.

5 1 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x