صنعت اسباب بازی

معرفی طراحان به تولید کنندگان اسباب بازی

شورای نظارت بر اسباب بازی به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های جدید . . . 

اتحادیه مستقل اسباب بازی

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی گفت: این دبیرخانه، فهرستی از طرح ها و تولیدات داخلی و اسباب بازی های جدید را در اختیار تولیدکنندگان می گذارد.

محسن حموله در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هفتمین جلسه کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در دی ماه  سال جاری برگزار شد.  در کمیسیون یادشده تعداد ۷۵ پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این تعداد، ۵۳ پرونده ثبتی و ۶ پرونده خواستار مجوز تولید و تعداد ۱۶ پرونده مربوط به بخش واردات اسباب بازی در گمرکات مربوط به حوزه ستادی دبیرخانه بودند.

به گفته دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی از مجموعه پرونده های ثبتی، ۳۷ پرونده از نظر ثبت بلامانع تشخیص داده شد که از نظر گروه بندی اسباب‌بازی‌ها،۱ پرونده حرکتی مهارتی، ۶ پرونده در گروه آموزشی و کمک آموزشی ۲۱ پرونده در گروه فکری، ۶ پرونده در گروه فرهنگی‌هنری و ۳ پرونده در گروه الکترونیکی و رایانه ای  قرار داشتند.

حموله در ادامه بیان کرد: همچنین از مجموع پرونده‌ های متقاضی مجوز تولید با ۶ پرونده موافقت شد. و ۳ پرونده که درخواست ثبت داشتند به دلیل عدم احراز شرایط ثبت در کمیسیون رأی نیاورد اما با مجوز تولید ۹ پرونده موافقت شد و ۱۳ نمونه نیاز به بررسی بیشتر دارد. مجموع پرونده های مجوز تولید در این کمیسیون ۹ پرونده است که از نظر گروه‌بندی اسباب‌ بازی: ۱ پرونده حرکتی مهارتی، ۱ پرونده آموزشی و کمک آموزشی، ۵ پرونده در گروه فکری، ۱ پرونده فرهنگی هنری و ۱ پرونده الکترونیک و رایانه ای است. در حال حاضر اسباب‌ بازی‌ها و سرگرمی‌ های ارجاع شده به کمیسیون در ۶ گروه مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌ گیرند که این گروه‌ ها عبارتند از: ‌حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک آموزشی، فکری، فرهنگی هنری، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه ای.

سومین جشنواره ملی اسباب بازی

به گفته دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی ، این  دبیرخانه با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های جدید، اقدام به تهیه لیستی برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

حموله هدف از این کار را معرفی طراحان اسباب بازی که (بعضاً جوانان هستند) به جامعه تولید کنندگان دانست و افزود: امید که این معرفی، سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارات تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مورد نظر قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر – شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ 

5 1 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x